Sima győzelemmel dobogón a Komlói bányász

2013. október. 09. @ Perleczky Boglárka  |  Rovat: Sport

A junior csapat 41-23-as nagyarányú győzelme kellően megalapozta a hangulatot annak a 400 főnek, aki kilátogatott szombaton a Komló-Szentendre találkozóra. Habár a Kollai Tamás vezette fiatal gárda küzdött az első félidőben (14-14), a második játékrészben felőrölte ellenfelét.

Ebben a hangulatban várhatták a nézők a felnőttek összecsapását. A hazaiaknak fontos volt a győzelem, hiszen mindkét csapat 4-4 ponttal állt a 8. illetve a 6. helyen. A sípszót követően Szögi kezdte a hazaiak gólgyártását, amelyre nem jött válasz, majd Chalupa is betalált a vendégek kapujába, így a 2. percben már 2-0 volt az állás. A vendégek itt még fel tudtak zárkózni, a 15. percben 8-6-ra. Aztán innentől kezdve Farkas Attila csapata – a Komló Sport KC - nem adta ki a vezetést a kezei közül. A szentendrei alakulat ezt követően 9 percig nem tudott betalálni ellenfele hálójába, így 16-8-as félidővel fordultak a csapatok. A második játékrészben folytatódott a hazaiak gólgyártása, mellyel a vendég alakulat már nem tudta felvenni a versenyt.

Könnyedén, 35-20-ra győzte le ellenfelét a komlói gárda, így a 4. fordulóban a 3. helyen áll a tabellán. Farkas Attila edző a lefújást követően így nyilatkozott: A Szentendre nem teljes csapattal érkezett, örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni.

A következő fordulóban az élen álló Tata fogadja vendégül a komlói Farkas csapatot.

JEGYZŐKÖNYV:Komló Sport KC-Szentendre KC 35-20 (16-8) Komló, 400 néző Vezette:Bóna, Miskei Kiállítások: 2-2 perc 7 méteresek: 2/2 ill. 5/3

KBSK: Selymes- Oszlár 3, Gász 1, Nagy Z. 2, Szögi 5, Szöllősi 3, Chalupa 3 Csere: Fata (K), Péter Szabó 8/1, Musitz, Wéber 5, Kiss (k), Marcsek, Laufer, Szappanos 5/1 Edző: Farkas Attila

Junior eredmény: 41-23 (14-14)

Jegyzőkönyv: Kiss- Hoffmann 9, Laufer 7, Bősz G. 5, Pandurics A. 7, Hidasi 2, Musitz 7 Csere: Teimel (k), Marcsek, Nagy G, Gyenizse 1, Zuder 3,Székely 2, Pandurics T.